اهدای عضو،اهدای زندگی

وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

اهدای عضو،اهدای زندگی

وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

رادیو معارف در چند قسمت از برنامه "فقه پویا" به بررسی جنبه های فقهی مسئله فروش و اهدای عضو می پردازد


به گزارش روابط عمومی رادیو معارف، برنامه پر مخاطب «فقه پویا» که در تلاش است تا آنچه را که مبتلابه زندگی امروز انسان است با استفاده از کارشناسان متخصص در زمینه فقه و حقوق پاسخ دهد؛ از این هفته در 4 قسمت پیرامون موضوع اهدای عضو و ابعاد فقهی آن می‌پردازد.

 از مسائل مورد اختلاف در فرهنگ‌ها و جوامع مختلف، مسئله اهدای اعضای بدن  است. برخی بیماران دچار عارضه‌ای می‌شوند که اندام‌های حیاتی آنها توان ادامه فعالیت روزمره خود را ندارند و به اصطلاح از کار افتاده‌اند که با دریافت عضو، زندگی دوباره‌ای به دست می‌آورند. لذا همیشه در جوامع اسلامی سوالاتی برای این مسئله وجود دارد که: آیا انسان مالک اعضای بدن خویش است؟ آیا شخص می‌تواند اعضای بدن خودش را بفروشد یا به نیازمندی هدیه کند؟ آیا مرگ مغزی، مرگ قطعی است؟ فقه شیعه در این مورد چه پاسخی دارد؟

برای شنیدن پاسخ پرسش‌هایی اینچنین برنامه فقه پویا از حضور کارشناسانی همچون دکتر مهدی درگاهی کارشناس و پژوهشگر فقه و حقوق اسلامی و دکتر عباسعلی واشیان مدیر فقه پزشکی جامعه المصطفی بهره خواهد گرفت.

برنامه «فقه پویا» کاری از گروه معارف و فقه به سردبیر تهیه کنندگی  حجت الاسلام محمد جواد طوسی و مجری کارشناسی سید مرتضی موسوی نژاد شنبه ها ساعت 14:45 و تکرار آن دوشنبه شب ها ساعت 22 از شبکه سراسری معارف تقدیم شنوندگان فرهیخته خواهد شد.

 شنیدن این برنامه برای همه عزیزان خیری که تصمیم به دریافت کارت اهدای عضو دارند راهگشا خواهد بود.

علاقمندان جهت دریافت قسمت‌های پخش شده این برنامه می‌توانند به  صفحه اختصاصی برنامه «فقه پویا» در سایت رادیو معارف مراجعه نمایند.

دریافت1

دریافت2

دریافت3

دریافت4

۹۲/۰۷/۱۲ موافقین ۰ مخالفین ۰
سفیر زندگی