اهدای عضو،اهدای زندگی

وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

اهدای عضو،اهدای زندگی

وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

درپانزدهیمن جشنواره ابن سینا، دکتر محمد علی برومند، دانشیار دانشکده پزشکی، موفق به کسب جایزه پایان نامه پژوهشی شد.

                                                       

جشنواره ابن سینا هرساله به منظور پاسداشت اساتید، محققین و پژوهشگران در حوزه آموزش و پژوهش، در نیمه بهمن ماه، به نشانه سالروز تاسیس دانشکده پزشکی (15 بهمن سال 1313) در تالارابن سینای دانشکده پزشکی برگزار می شود.
پانزدهمین جشنواره ابن سینا، روز سه شنبه 15 بهمن ماه 1392 با حضور دکترعلی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، دکترحسن هاشمی وزیر بهداشت، دکترجعفریان رییس دانشگاه، دکتر ملک زاده معاون پژوهشی وزیر بهداشت، اساتید برجسته و دانشجویان برگزار شد.
دکترمحمدعلی برومند، دانشیار دانشکده پزشکی، درحاشیه پانزدهمین جشنواره ابن سینا در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی؛ اظهار داشت: دانشجویان باید قدر وقت را بدانند و آنچه را که در دوران بالینی آموخته اند را باید اجرا کنند.
وی به دانشجویان پزشکی توصیه کرد: هر چه می توانید مریض ببینید.
 دکتر برومند، بررسی میزان تمایل مردم تهران به اهداء عضو پس از مرگ مغزی و معیارهای ایشان در تخصیص عضو پیوندی را عنوان پایان نامه خود معرفی کرد.
وی گفت: امروزه پیوند اعضاء به عنوان یک روش مطلوب و بدون جایگزین در درمان بسیاری از نارسایی ارگانهای حیاتی نظیر کبد، کلیه، قلب و... مطرح و از سوی مجامع پزشکی پذیرفته شده است. 
دکتر برومند در چکیده پایان نامه خود گفت: این مطالعه با هدف شناسایی دیدگاه‌ها و میزان تمایل مردم تهران در رابطه با اهدای عضو پیوندی پس از مرگ مغزی و عوامل موثر بر آن و بررسی نظر آنها درباره‌ی معیارهای اولویت بندی برای تخصیص عضو پیوندی به بیماران نیازمند صورت گرفته است. 
۹۲/۱۱/۱۸ موافقین ۰ مخالفین ۰
سفیر زندگی